Odchovy

VRH A

Štěňátka se narodila 20. července 2017.

Jmenují se Archer, Attlas a Aeros

Všechna štěňátka jsou již zadaná!

 

Rodiče

Otec

Aurelio Adore van Golden Nachtigal

 

nar. 16.12.2010 

Český junioršampion

Šampion ČR a Rakouska

Interšampion, Klubový šampion

Nejlepší mladý pes KCHCS 2012

Matka

Loeva Zlatá Dominance

nar. 19.05.2014

 1x CAC, 1x CAC-HR, CACIB, BOS,

4x Res. CAC, Krajský vítěz

 

Porod

 

19.7.2017 ve 23:55 se Leince narodilo první štěňátko, a to chlapeček s porodní váhou 127 g. Pět minut na to, přesně ve 00:00, se narodil druhý chlapeček, s porodní váhou 263 g. Leinka si chvilku dala pauzičku a v 0:40 přivedla na svět třetího chlapečka, který vážil 221 g. A poslední štěňátko - jediná holčička přišla na svět v 1:10, s porodní váhou 157 g. Celý porod proběhl velmi rychle a hlavně bez komplikací!

Ihned po narození jsme štěňátka umyli a zvážili. Následně se "mimina" přisála k mamince, aby se napila mlíčka.

 

21.7.2017 nás opustila fenečka. I přes přikrmování a krásnou péči od maminky byla velmi slabá a i přes pomoc veterináře to nezvládla. I když s námi byla pouze chviličku, tak na ni budeme dlouho s láskou vzpomínat.

 

1. týden 

Kluci dostali svá jména, a to Archer, Attlas a Aeros. Jelikož mamimka měla za začátku málo mlíčka, musel být nejmenší Archer první týden dokrmován štěněcím mléčkem. Všichni kluci během tohoto týdne téměř ztrojnásobili svoji váhu. A je to tím, že pořád spí nebo jí. I když sice ještě nevidí ani neslyší, tak maminku vždycky poznají. 

2. týden 

Štěňátka začínají otevírat očička a už se jim trošku zvedají ouška. Pomalu zkouší chodit, ale zatím jim to moc nejde :)  Na konci druhého týdne jsme byli na kontrole u veterináře. Paní veterinářka kluky chválila, jak krásně vyrostli. Dostali odčervovací pastu, která ani jednomu z nich vůbec nechutnala. Za 14 dní jich čeká další odčervení.  

 3. týden 

Všichni kluci mají už otevřené oči i uši a začínají objevovat svět. Štěňátka se v chození zlepšují, trénují každý den. Jakmile spatří maminku, tak se za ní okamžitě hrnou a chtějí sát mléčko. Pomalu jim začínají růst zoubky a kluci se začínají prát :)

 4. týden  

Kluci jsou samostatní, maminku už tolik nepotřebují. Leinka je pořád kojí, ale štěňátka už dostávají i příkrm. Každý má svoji misku, abychom věděli, kolik kdo spapá. Všechno je zajímá, musí všude být a všechno znát :) Na konci čtvrtého týdne byla štěňátka podruhé odčervena. Za dva týdny je čeká třetí odčervení, budou poprvé očkováni, čipováni a dostanou psí občanky :)

  5. týden 

Štěňátka už mají pouze pevnou stravu. Hezky rostou a jsou to čím dál tím větší rošťáci. Učí se chodit na záchod ven a celkem jim to jde. Rádi se perou, honí se a hrají si spolu. Velice rádi nám okusují papuče, stůl a židle. Jejich nejoblíbenější hračky jsou plyšová myš a plyšový rak. 

6. týden 

Kluci jsou čím dál tím víc šikovnější. Většinou, když potřebují na záchod, tak si řeknou u dveří. Jsou to šikulky :) Nejradši jsou venku, a to buď na zahradě či dvorku, kde rádi divočí. Začátkem týdne byla štěňátka naočkována, očipována, odčervena a byli jim vystaveny europasy. Kluci to zvládli perfektně. 

7. týden

V sobotu se přijela podívat na štěňátka majitelka tatínka štěňátek - Martina Bábiková. Strávili jsme spolu skvělý čas a udělali jsme pár společných fotek, viz. galerie. 

8. týden

Kluci se pomalu rozjíždí do svých nových domovů. Attlasek odjel v pátek, a zůstává na jižní Moravě. V sobotu odjel Archerek, který se nám odstěhoval do východních Čech. Doma nám zůstal Aerosek, pro kterého si přijedou příští týden.

9. týden 

Celý týden měl Aerosek maminku jen pro sebe :) Trávili spolu hodně času, hráli si spolu, tahali se o hračky, honili se a dováděli. Prostě si ten posledni týden užívali :) V neděli odpoledne si pro Aeroska přijeli jeho noví páníčci. Aerosek bude bydlet v Moravskoslezském kraji. Všichni tři kluci jsou rozprostřeni po celé České republice - Archer v Čechách, Attlas na Moravě a Aeros ve Slezsku :)

 

 Se štěňátkem od nás dostanete:

  • kupní smlouvu s garancí chovatelského servisu
  • průkaz původu
  • čip
  • Europas (očkovací průkaz) s očkováním a odčervením
  • doklad k čipu a informace k němu
  • manuál ke štěňátku
  • trvalý kontakt s chovateli
  • výbavičku pro štěňátko (pytlík granulí, nové hračky, pamlsky, obojek, vodítko, balíček od majitelky tatínka štěňátek)